Jak zagospodarować miejsce w salonie

 

Pokój dzienny to serce domu lub mieszkania stanowi jego wizytówkę. Jest to również pomieszczenie spełniające mnóstwo funkcji, to tutaj można czytać, oglądać telewizję, spędzać czas z rodziną czy zapraszać znajomych, można też spożywać tu posiłki. Warto zatem pamiętać o tym, by wydzielając odpowiednie strefy zapewnić dobrą komunikację pomiędzy nimi, a także między salonem a pozostałymi pomieszczeniami w domu.

 

Strefa relaksu

Salon to pomieszczenie, w którym można przede wszystkim wypoczywać. Należy zatem zadbać o to, by znalazły się w nim odpowiednie meble, sprzęty, dekoracje. Oprócz regałów na książki nie może zabraknąć wygodnej kanapy czy fotela. Przed sofą powinno umieścić się stolik do kawy. A na ścianie obowiązkowo zawisnąć musi telewizor. Przydatne mogą okazać się tu uchwyty ścienne. Dzięki nim można zamocować telewizor na odpowiedniej wysokości. Atrakcyjnym dodatkiem pokoju dziennego mogą być obrazy bądź kwiaty w doniczkach.

 

Kino domowe

Aranżując salon, należy pamiętać o tym, by zadbać o potrzeby wszystkich domowników. Najmłodsi wymagają, by w pokoju dziennym znalazło się kino domowe, które dostarczy im odpowiedniej rozrywki. Warto zatem za pomocą uchwytu ściennego umieścić projektor na ścianie, zapewni to możliwość wspólnego oglądania telewizji lub grania w rodzinne gry na dużym ekranie.

 

Strefa jadalna

W jadalni wydzielonej z salonu oczywiste jest, że należy umieścić wygodne krzesła przy dużym stole dostosowanym do liczby domowników. Warto jednak zadbać również o drobiazgi, aby wspólne spędzanie czasu stało się przyjemniejsze. Na stole można postawić kilka świeczek lub słoiczek ze słodyczami. Pod nogami umieścić miękki dywanik, a na ścianach warto przymocować uchwyt ścienny, do którego z kolei można podłączyć głośniki. Będzie to ciekawe rozwiązanie szczególnie dla osób lubiących muzykę.

Miejsce dla rodziny

Salon powinien być miejscem spotkań całej rodziny. Aby zachęcić dzieci do spędzania czasu z rodzicami, warto zadbać o to, by wyposażyć go w różnego rodzaju gry planszowe bądź gry na konsole. Do tego celu przydatny może okazać się uchwyt ścienny do przymocowania głośników czy telewizora. Głośniki zapewniają lepszy odbiór rozrywki, warto rozmieścić je w kilku miejscach pomieszczenia, aby dźwięk rozchodził się równomiernie.

 

Funkcjonalność

W mieszkaniach ludzie często borykają się z problemem niewielkiej przestrzeni. W związku z tym nasuwa się pytanie, jak zagospodarować miejsce w salonie, by spełniał on swoje funkcje. W tym wypadku pokój dzienny warto połączyć z gabinetem lub sypialnią. W kąciku można wydzielić miejsce na biurko, w innym zaś postawić łóżko. To wszystko powinno zostać rozdzielone parawanem bądź drzwiami przesuwnymi. Aby zapewnić komfort użytkownikom salonu, warto umieścić sprzęt grający w ten sposób, by nie przeszkadzał śpiącym domownikom. Z pomocą „przyjdzie” rozwiązanie w postaci uchwytów ściennych. Dzięki nim można w łatwy sposób rozmieścić poszczególne urządzenia na całej przestrzeni pomieszczenia. Zapewni to funkcjonalność i praktyczność.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *