Typy banerów dostępnych w drukarniach

W przypadku wielu firm dbających o skuteczną promocję swoich produktów lub usług nieodłącznym elementem każdej kampanii reklamowej jest druk banerów. Wtedy też powraca pytanie, który typ banera wybrać. Sprawdźmy więc, jakie są różnice pomiędzy najpopularniejszymi modelami dostępnymi w niemal każdej drukarni.

Frontlit czy backlit?

Zdecydowanie najczęściej stosowane są banery jednostronne, które mogą być wykonane na przykład z wytrzymałej tkaniny winylowej lub tkaniny poliestrowej powleczonej PCV. Jeżeli zamówimy drukowanie banerów tego rodzaju, to z pewnością otrzymamy przesyłkę kurierską zawierającą wąski rulonik. Dopiero po jego rozwinięciu naszym oczom ukaże się w pełnej okazałości baner typu frontlit. Jego niewątpliwe zalety to stosunkowo niska cena oraz trwałość – nie uszkodzi go ani intensywna ulewa, ani słońce lub nagła zmiana temperatur. Trudno go też rozerwać, co bardzo istotne ze względu na dość często obserwowane zjawisko wandalizmu.

Innym typem banera jest backlit, wykonany z winylowej tkaniny, która łatwo przepuszcza oraz rozprasza światło. Te cechy materiału sprawiają, że baner można podświetlać, eksponując dodatkowe elementy widoczne tylko nocą. Obraz oglądany na jednostronnym banerze w ciągu dnia może być więc nieco inny od tego w wieczornej odsłonie. Backlit, podobnie jak frontlit zalicza się do grupy banerów jednostronnych.

Jaka jest różnica między blockoutem a meshem?

Jeżeli natomiast zamówimy druk banerów typu blockout, to otrzymamy dwustronną tkaninę winylową z dodatkową przekładką, która uniemożliwia światłu przenikanie przez materiał. Tego typu banery są odporne na uszkodzenia mechaniczny oraz szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych, a przy tym bardzo czytelne, ponieważ wydrukowana na nich treść jest doskonale widoczna nawet w słoneczne dni. Z tego powodu są stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń biurowych oraz hoteli, gdzie skutecznie przyciemniają wybrany fragment przestrzeni.

Z kolei na rusztowaniach oraz elewacjach budynków stosuje się często baner w postaci siatki winylowej, znany też jako mesh. Jest to lekka forma reklamy, która nie przepuszcza powietrza, a tym samym minimalizuje ryzyko powstania tzw. efektu żagla.

Oprócz wspomnianych już rodzajów banerów w sprzedaży pojawiają się także m.in. banery odblaskowe, które świetnie sprawdzają się w roli reklam przydrożnych.

Szeroka oferta banerów pozwala obecnie na wybór trwałego oraz atrakcyjnego wizualnie produktu, który możemy ustawić niemal w każdym miejscu, o ile tylko uwzględnimy jego specyfikę jeszcze na etapie produkcji banera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *