Terminale przenośne i system POS – 5 istotnych faktów

Płatność kartą

Terminale przenośne znaleźć można już niemal w każdym sklepie, restauracji czy hotelu. Zaopatrzenie firmy w odpowiedni sprzęt i system POS nie wynika z chwilowej mody. To raczej konieczność, przed jaką przedsiębiorców stawiają w dzisiejszych czasach ich klienci. Terminale przenośne nie są konieczne w każdym miejscu, są jednak wygodną alternatywą dla terminali stacjonarnych.

Choć wiele firm wprowadziło już w ramach swojej działalności możliwość płacenia za towary i usługi kartą płatniczą. To jednak są jeszcze przedsiębiorcy, którzy nad tym rozwiązaniem dopiero się zastanawiają. Przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na kilka istotnych faktów.

To się opłaca

Pierwszy i najważniejszy z punktu widzenia firmy aspekt to koszty. Te, które musi ponieść przedsiębiorca wdrażający terminale przenośne i dostosowany do nich system POS, jak i ewentualne przychody. Za co musi zapłacić firma? Z pewnością za terminal, który można kupić lub wydzierżawić. Kolejny koszt to prowizja od wykonanych transakcji. Przedsiębiorca musi również zapłacić za nawiązane z bankiem połączenie. Ponadto często dochodzą koszta dodatkowe m.in. za serwis, instalację, czy kartę SIM. Jednak w obliczu rosnącego odsetka osób preferujących bezgotówkowe transakcje, koszty są znikome. A w Polsce coraz więcej osób sięga przy kasie nie po portfel, a właśnie po kartę płatniczą.

Ułatwienie pracy

Poza aspektem finansowym, niezwykle ważny jest również fakt, że z terminalem mobilnym o wiele łatwiej się pracuje. Niezależnie czy obsługa restauracji musi podejść do klienta z rachunkiem w restauracji, czy w aptece do kilku kas jest tylko jeden terminal. W obu przypadkach lepiej to wygląda, gdy to obsługa podejdzie z terminalem, niż gdy trzeba prosić klienta, aby udał się do konkretnego stanowiska kasowego uregulować rachunek.

Intuicyjna obsługa

Prace ułatwia również intuicyjna obsługa terminala. Cała płatność odbywa się w zaledwie kilku krokach. Nie trzeba liczyć gotówki, wydawać reszty. Wystarczy wprowadzić do terminala odpowiednią kwotę, kartę, PIN, zaakceptować i wydrukować potwierdzenie. Prosto i szybko.

System można rozwijać

Z punktu widzenia przedsiębiorcy jest również fakt, że system POS można rozwijać. System budowany jest w zależności od branży i bieżących potrzeb biznesu. Jednak, jeśli w przyszłości postanowimy oferować dodatkowe usługi, jak wypłata gotówki, doładowanie telefonu, i inne, to z łatwością można dopisać dodatkowe moduły. Można także dokupić dodatkowe terminale, np., gdy sklep czy salon piękności się rozbudowuje, i również podpiąć je do systemu, który już jest wdrożony.

Bezpieczeństwo

Równie ważna jest kwestia bezpieczeństwa. A to z wykorzystaniem terminala i systemu POS wydaje się być większe niż przy użyciu gotówki. I to zarówno dla przedsiębiorcy, jak i klienta. Dlaczego? Sprzedawca nie musi liczyć gotówki, a więc nie musi obawiać się manka na kasie. Ponadto system przy każdej transakcji łączy się z bankiem, a więc od razu mamy potwierdzenie płatność jest możliwa. Przy braku środków transakcja po prostu zostaje odrzucona. Klient natomiast nie musi obawiać się, że zgubi gotówkę lub zostanie z niej okradziony. A w przypadku utraty karty szybko może ją zastrzec, chroniąc swoje pieniądze. Ponadto transakcje są rejestrowane na jego rachunku, ma więc zawsze wgląd czy pobrana została odpowiednia suma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *