Przesyłki kurierskie z resztą w kieszeni

Wszyscy jesteśmy usługobiorcami. Wystarczy przeanalizować swój ostatni miesiąc, by dojść do wniosku, że korzystaliśmy wielokrotnie z najróżniejszych usług. Gdy chcemy nadać paczkę czy ważne dokumenty, najczęściej pierwsza myśl to „kurier”, ale już następna to „drogo”. To błędne myślenie z czasów, gdy firmy kurierskie dopiero wchodziły na polski rynek. Tanie przesyłki kurierskie, z zachowaniem najwyższej jakości usługi, naprawdę są możliwe.

Konkurencja na rynku czyni cuda

W tym stwierdzeniu wcale nie ma przesady. Wejście do Polski wielu wielkich, międzynarodowych firm kurierskich, siłą rzeczy wywołało konieczność prześcigania się kurierów w proponowaniu różnorodnych usług, za konkurencyjną cenę. Jakby tego było mało powstały serwisy internetowe proponujące jeszcze niższe ceny. Takie serwisy czyli brokerzy usług kurierskich także powyrastali jak grzyby po deszczu i walczą z sobą o klienta. Istotą funkcjonowania brokerów jest oferowanie jak najtańszych przesyłek kurierskich. Choć te serwisy są w istocie pośrednikami, to na ich zysk nie składają się klienci, ale firmy kurierskie. W zamian za dostarczanie dużej liczby zleceń przedsiębiorstwa kurierskie udzielają brokerom upustów. Im większe zdolności negocjacyjne brokerów, tym tańsza ich oferta dla klientów i większy zysk dla serwisu. I wszyscy są zadowoleni.

Przesyłki kurierskie tańsze niż poczta?

W wielu przypadkach zdecydowanie tak. Pocztówkę z wakacji do ukochanej babci taniej będzie wysłać poczciwą pocztą, ale przesyłkę o większych gabarytach czy też ważne dokumenty już niekoniecznie. Firmy kurierskie, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym i logistycznym, oferują dostawę za porównywalną, a nawet niższą cenę. Dzieje się tak za sprawą rozbudowanej sieci transportowej, ogromnej liczby zatrudnionych osób oraz bardzo sprawnej organizacji łańcucha dostaw. Nie bez znaczenia jest także czas. Poza ekspresowym czasem dostarczenia pod wskazany adres (nawet w dniu nadania przesyłki), za który trzeba zapłacić nieco więcej, rutynowo kurierzy dostarczają paczki i listy w ciągu 48 godzin i nadal jest to tania przesyłka kurierska. Takim czasem dostawy poczta niezbyt często może się pochwalić. W wypadku firm kurierskich „tanio” nigdy nie oznacza mniej bezpiecznie. Na czas, do rąk własnych, w stanie nienaruszonym, choćby paczka zawierała płyny, artykuły sypkie albo delikatną porcelanę – to podstawowe i niezmienne warunki dostaw, jakie oferują kurierzy.

Mówi się, że wielu rzeczy nie można sobie kupić. Szczególnie takich jak poczucia bezpieczeństwa, zaufania czy wygody. Tak półżartem mówiąc, to można, i to tanio. Przesyłki kurierskie są tego dowodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *