Procedura nadania paczki za granicę.

Wiele przedsiębiorstw obawia się rozszerzenia swojej działalności o eksport towarów na zagraniczne rynki. Ich właściciele nie mają pojęcia, jak przeprowadzić procedury związane z przygotowaniem procedury celnej, więc ostatecznie rezygnują z poszerzania grupy klientów. A niesłusznie, ponieważ nadanie paczki za granicę wcale nie jest trudne.

Procedury (nie) takie straszne

Firmy kurierskie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich klienci preferują proste rozwiązania, które nie wymagają od nich długotrwałego poszukiwania informacji oraz wypełniania skomplikowanej dokumentacji. Od kilku lat rywalizują więc pomiędzy sobą o niepisane miano przedsiębiorstwa transportowego, które stworzy największe ułatwienia dla osób wysyłających paczki za granicę w ramach działalności gospodarczej. W rezultacie powstały intuicyjne aplikacje, które krok po kroku podpowiadają nam, jak efektywnie przeprowadzić procedurę nadania przesyłki międzynarodowej. Firmy kurierskie publikują też na swoich stronach szczegółowe informacje na temat wysyłki towarów dozwolonych i niedozwolonych do wszystkich krajów oraz rodzajów dokumentów, które są wymagane przez poszczególne państwa. Całą niezbędną dokumentację wystarczy przesłać kurierowi w wersji elektronicznej, a następnie pozostaje już tylko wypełnienie lotniczego listu przewozowego online oraz przekazanie przedsiębiorstwu transportowemu pełnomocnictwa upoważniającego do przeprowadzenia odprawy celnej w naszym imieniu. Jak więc widzimy, procedury związane z wysyłką zagranicznej paczki wcale nie są skomplikowane, a ich sfinalizowanie nie należy do czasochłonnych zajęć.

Usługi szyte na miarę

Czasami jednak to nie procedury celne spędzają przedsiębiorcom sen z powiek, lecz sposób dostarczenia za granicę przesyłki niebezpiecznej lub wymagającej specjalnego traktowania. Przewóz niektórych towarów wymaga bowiem zachowania ściśle określonej temperatury lub regularnego uzupełniania suchego lodu, a czasami nawet kontroli i naprawiania opakowań żelowych. Firmy transportowe znalazły jednak rozwiązanie tego problemu i zamieściły w swoich ofertach specjalistyczne usługi, np. przyznanie przesyłce opiekuna, który będzie monitorował jej stan i dbał o utrzymanie niskiej temperatury. Możemy też zamówić alerty informujące o powstaniu niebezpiecznych dla paczki wstrząsów lub zmian temperatury. Za dodatkową dopłatą firma przewozowa zatai również przed adresatem przesyłki jej wartość, usuwając fakturę.

Jak więc widzimy, wysyłka paczek za granicę nie jest niczym skomplikowanym, a dzięki rozwojowi techniki możemy już nadawać przesyłki, w których wnętrzu kryją się nawet bardzo delikatne lub niebezpieczne przedmioty. Warto więc porzucić bezpodstawne obawy i rozszerzyć swoją działalność o zagraniczną sprzedaż towarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *