Niszczarki – niezbędny produkt w Twoim biurze

Niszczarka

Niszczarki to urządzenia, bez których nie wyobrażamy sobie współczesnego biura. Istnieje szereg dokumentów, które nie mogą być wyrzucone do kosza – widnieją na nich dane osobowe i poufne informacje, które nie mogą trafić w niepowołane ręce. Jak zatem wybrać najlepszą niszczarkę dla firmy?

W Polsce istnieje szereg przepisów regulujących ochronę danych osobowych. To oczywiście nie jest jedyny powód, dla którego warto zainwestować w niszczarki biurowe – żadna firma nie chce przecież, żeby wyciekły z niej tajne informacje. Na rynku istnieje wiele modeli, które idealnie sprawdzą się w sekretariacie i dziale kadr.

Dobierz niszczarki do potrzeb firmy

Decydując się na zakup niszczarki do biura, warto na początku określić potrzeby firmy. Jeśli drukujemy i niszczymy niewiele dokumentów – zainwestujmy w standardowe urządzenie. Najprostsze niszczarki kupimy już za 200-300 złotych – posiadają one podstawowe funkcje, takie jak cięcie papieru, plastikowych kart i identyfikatorów, ochronę przed przegrzaniem urządzenia oraz standardowy rodzaj ostrzy.

Bardziej zaawansowane technicznie niszczarki to sprzęt posiadający znacznie większe możliwości – cięcie płyt CD i pamięci przenośnych typu pendrive, automatyczny podajnik, dzięki któremu niszczenie może odbywać się bez stałej kontroli pracownika oraz wysokiej klasy noże monolityczne. Niszczarki dostępne na rynku posiadają także osobne worki na różnego typu ścinki – papier, płyty CD, plastikowe karty.

Jak wybrać najlepsze niszczarki biurowe?

Wybierając niszczarki do biura, koniecznie sprawdźmy okres gwarancji na ostrza. Najtańsze urządzenia posiadają standardową – 2-letnią gwarancję producenta, zaś niszczarki specjalistyczne – nawet 20-letnią ochronę przed zniszczeniem noży. Pamiętajmy, że ważnym aspektem jest również głośność urządzenia – najlepsze niszczarki gwarantują ją na poziomie ok. 50 decybeli – dzięki temu sprzęt może działać w tle i nie będzie zakłócał naszej pracy irytującym dźwiękiem.

Kupując niszczarki zwróćmy również uwagę na zastosowane systemy zabezpieczające – gwarantujące cofanie ostrzy w momencie wykrycia blokady papieru. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także system chłodzący urządzenie, dzięki któremu niszczarki mogą pracować wydajnie nawet przez dłuższy czas. Pamiętajmy też o oszczędzaniu energii elektrycznej i ochronie środowiska naturalnego, wybierając niszczarki z systemem automatycznego przejścia w tryb energooszczędny oraz wyłączania się po dłuższym czasie bezczynności.

Nowoczesne niszczarki do biura

A może warto wybrać urządzenie wyposażone w możliwość automatycznego oliwienia noży? Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom sprzęt będzie pracował długo i wydajnie, bez trudu rozprawi się z grubymi plikami dokumentów, a nawet potnie zszywki i spinacze. Warto także zainwestować w niszczarki posiadające duże, przezroczyste zbiorniki – dzięki nim szybko skontrolujemy poziom napełnienia pojemnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *