Niezbędne programy do prowadzenia księgowości

Niezbędne programy do prowadzenia księgowości

Na rynku istnieje wiele nowoczesnych programów księgowych dla przedsiębiorstw. Część z nich bazuje na płatnej licencji, a pozostałe są udostępniane nieodpłatnie klientom biur rachunkowych. Wyjątek stanowią e-Deklaracje – program zupełnie darmowy, przygotowany przez Ministerstwo Finansów.

Jakich programów nie może zabraknąć w firmie?

W zależności od wielkości i specyfiki przedsiębiorstwa może ono korzystać z kilku lub kilkunastu rodzajów oprogramowania. Absolutnym standardem są obecnie programy biurowe, dzięki którym możemy zapisywać tekst, tworzyć prezentacje i kalkulacje finansowe, a także kreować proste grafiki. Zdecydowana większość firm korzysta również z programów pocztowych, ułatwiających kategoryzowanie i nadawanie priorytetów wiadomościom przychodzącym. Pod niektóre z nich podpięte są także zsynchronizowane z pocztą elektroniczne kalendarze, w których automatycznie zapisują się informacje o spotkaniach. Małe i średniej wielkości firmy stosują jeszcze programy księgowe, natomiast większe przedsiębiorstwa obsługują również systemy tj. intranet lub wewnętrzne zbiory baz. Prawdziwymi rekordzistami pod względem korzystania z dużej liczby firmowego oprogramowania są natomiast osoby zatrudnione w korporacjach, które na co dzień realizują procedury wymagające generowania kodów projektów, elektronicznej rezerwacji sal lub wypełnienia e-wniosków urlopowych. Czy istnieje więc system, z którego mogą korzystać wszystkie firmy, niezależnie od swojej wielkości? Tak, e-Deklaracje – program do szybkiego wypełniania i przesyłania rozliczeń podatkowych dla urzędów.

e deklaracje program
E-deklaracje (źródło: reset2.pl)

Podstawowy program każdego przedsiębiorcy

Oprogramowanie to wyróżnia się dostępnością – nie dość, że jest bezpłatne, to nie wymaga nawet posiadania podpisu elektronicznego. E-deklaracje, program umożliwiający przygotowanie PIT-a lub skorzystanie z opcji jego wstępnego wypełnienia, umożliwia rozliczenie się z urzędem skarbowym w ciągu zaledwie kilku minut i to bez konieczności stania w długich kolejkach na poczcie. Jego intuicyjna obsługa sprawia, że mogą z niego korzystać wszyscy – zarówno najmłodsi przedsiębiorcy, jak i właściciele firm, którzy weszli już w wiek przedemerytalny. Jest on więc uniwersalny i wygodny w użyciu, dzięki czemu przez wielu szefów firm został okrzyknięty jednym z niezbędnych programów do prowadzenia księgowości.

Program e-Deklaracje to doskonała alternatywa dla spóźnialskich, którzy przypominają sobie o konieczności rozliczenia PIT-a na kilkanaście lub nawet kilka godzin przed zakończeniem zbierania deklaracji. Intuicyjny w obsłudze program pomaga im błyskawicznie dopełnić wszystkich formalności i uniknąć kary za zwłokę. Jego funkcjonalność, dostępność oraz uniwersalność sprawiają, że jest zaliczany do najbardziej efektywnych programów do prowadzenia księgowości w firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *