Droga rozwojowa menedżera

Dobry menedżer nie spoczywa na laurach, lecz regularnie zwiększa swoje kompetencje. W jaki sposób? Pomocne w procesie dokształcania się może być profesjonalne szkolenie menedżerskie, fachowa literatura lub warsztaty online. Czy wiesz, które kompetencje menedżerskie warto rozwijać, by nie wypaść z obiegu?

Wzrost efektywności własnej pracy

Początkiem drogi rozwojowej powinno być zwiększenie kompetencji związanych z usprawnieniem pracy kierownika. Jeżeli masz wrażenie, że przytłacza Cię lista codziennych zadań lub zbyt dużo czasu przeznaczasz na wypełnianie obowiązków, które nie przekładają się na sukcesy firmy, pomyśl nad zwiększeniem swojej efektywności. W pierwszej kolejności dowiedz się, jak zarządzać swoim czasem oraz skutecznie delegować zadania. Prawdziwą skarbnicą wiedzy oraz praktycznych metod działania może być specjalistyczne szkolenie menedżerskie z tego zakresu. Warto z niego skorzystać, ponieważ kilka godzin przeznaczonych na udział w warsztatach może się przełożyć na kilkadziesiąt zaoszczędzonych w grafiku godzin w skali miesiąca.

Usprawnić pracę menedżera może także lepszy kontakt z pracownikami, więc gdy już opanujesz zasady zarządzania czasem, zwiększ kompetencje związane z jasnym formułowaniem komunikatów. Zastanów się także, czy nie wykonywałbyś szybciej swoich obowiązków, gdybyś lepiej posługiwał się zaawansowanymi funkcjami Excela. Być może uznasz, że warto poświęcić czas na przeczytanie poradnika dotyczącego biznesowej obsłudze tego programu, i tym samym zdobędziesz kolejne kompetencje.

Większa skuteczność Twojego zespołu

Nawet najlepiej wykwalifikowany menedżer nie osiągnie sukcesu bez zgranego i zmotywowanego zespołu. Coraz więcej kierowników zaczyna dostrzegać tę zależność, co przekłada się na rosnącą popularność biznesowych warsztatów coachingów. Podczas spotkań z ekspertami szefowie działów uczą się metod określania potencjału tkwiącego w każdym z podwładnych oraz opracowywania indywidualnych strategii komunikacji, które przynoszą rezultaty w przypadku kluczowych pracowników. Jeżeli zależy Ci nie tylko na rozwijaniu kompetencji przywódczych, ale również na tym, by stać się osobą, która zainspiruje członków zespołu do bardziej wytężonej pracy, koniecznie wybierz się na coachingowe szkolenie menedżerskie. Dzięki niemu tylko polepszysz wyniki Twojego działu i poprawisz atmosferę panującą w firmie.

Oferta szkoleń dla menedżerów jest bardzo bogata, warto jednak zwrócić uwagę na program kursów. Dobre szkolenie będzie zawierało nie tylko część teoretyczną, ale również obszerny blok ćwiczeniowy, który pozwoli przetestować i utrwalić zdobytą wiedzę. Udział w takich warsztatach może Cię wiele nauczyć, a niekiedy nawet stanowić prawdziwy kamień milowy na Twojej drodze rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *